424654-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Byggteknisk projektledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biträdande projektledare för anläggningsentreprenader
Referensnummer: 20/222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för senare avrop avseende biträdande projektledare för anläggningsentreprenader.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun, bolag och övriga deltagande myndigheter (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende biträdande projektledare för anläggningsentreprenader i Jönköpings kommun.
Planerad avtalsstart är 2021-03-17.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen