42469-2021 - ÄndringSverige-Piteå: Vakttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: 20INK058
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevakningstjänster omfattar Piteå Kommuns huvudsakliga behov av ronderingar, väktar- och bevakningstjänster, larmmottagning och parkeringsbevakning.