42472-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tyngre motorfordon – Tvåfackssopbilar HVO-drift
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvåfackssopbilar HVO-drift
Beskrivning: Upphandling av två stycken treaxliga, tvåfackssopbilar, med leverans till Kretslopp Sydost. Fabriksny, kärltömmande baklastare med HVO-drift, elektronisk kärlregistrering och fordonsdator. Service på påbyggnaden under 84 månader från leveransdatum. Option på inköp av ytterligare fordon.
Intern identifierare: 25KLSO6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000