424740-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – VVS-Konsult 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVVS-Konsult 2025
BeskrivningRamavtal VVS-Projektering, OVK-Besiktningar och Energideklarationer för Trollhättans Stad och vissa kommunala bolag. Upphandlingen är indelad i tre (3) olika avtalsområden vilka utvärderas och tilldelas separat. Anbud kan lämnas på valfritt antal avtalsområden.
Intern identifierare2024/1554
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71356100 Tekniska kontroller, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella Krav
BeskrivningUpphandling av ramavtal inom tre olika avtalskategorier: 1. VVS-Konsult (Projektering & Utredning) 2. OVK-Besiktning 3. Energideklaration Generella krav är obligatoriska för samtliga delar.
Intern identifierare1639934
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVVS-Konsult Projektering & Utredning
BeskrivningFramgår från AF
Intern identifierare1639937
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOVK-Besiktning
BeskrivningEnligt FFU.
Intern identifierare1639939
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelEnergideklarationer
BeskrivningEnligt FFU
Intern identifierare1639940