Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework agreement GNSS receivers.
Referensnummer: 0307-17-02920
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish Maritime Administration (SMA) is pleased to invite you to submit a written tender regarding a 3-year framework agreement for GNSS receivers. The technical requirements of the GNSS receivers are specified in appendix 2.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34933000 Navigationsutrustning, 38100000 Navigationsinstrument och meteorologiska instrument, 38110000 Navigationsinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen