424757-2018 - ÄndringSverige-Växjö: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hud, rengöring och desinfektionsartiklar
Referensnummer: 18RGK154
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser avtal på rengörings och desinfektionsprodukter för händer, ytor och föremål.
Hudvårdsartiklar för patienter - schampo, tvål/tvättcreme och tandkräm m.m.
Hand- och maskindiskmedel, tvättmedel,