424770-2021 - ResultatSverige-Enköping: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekt Västra Skolan
Referensnummer: TF2021/581
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektering för en grundskola och sporthall.
Uppdraget gäller framtagning av programhandling samt eventuellt systemhandlingar och underlag till färdigt förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen