424776-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Personalutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledningsgrupps- och grupputveckling samt individuell chefsutveckling.
Referensnummer: Af-2021/0029 4001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79633000 Personalutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal där möjlighet att avropa Ledningsgrupps- och grupputveckling samt individuell chefsutveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde 1 Ledningsgrupps- och grupputveckling
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde grupp- och ledningsgruppsutveckling (kapitel 6):
Konsultativt stöd för ledningsgruppsutveckling
Konsultativt stöd för grupputveckling
Individuellt konsultativt stöd till chef i samband med utveckling av ledningsgrupp eller
grupputveckling.
Ledningsgrupps- och grupputveckling samt individuell chefsutveckling
Del nr: Anbudsområde 2 individuell chefsutveckling
79632000 Utbildning av personal, 80511000 Personalutbildning
Anbudsområde Individuell chefsutveckling (kapitel 7):
Individuell chefsutveckling genom chefscoaching
Facilitering och processledning av chefscoaching i grupp
Färdighetsträning i fördjupade coachande