Huvudsaklig CPV-kod 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av märkband för uppmärkning av gränser mm. i skog och mark.
Vad ska köpas
Skogsstyrelsen avser att teckna ramavtal på märkband av PE-plast och papper och expanderande gränsmarkeringsband inkl. skylthållare för gränsmarkering i skog och mark.