424798-2019 - ResultatSverige-Örnsköldsvik: Handledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledartjänster
Referensnummer: A 19-031 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun avser att upphandla externa handledartjänster. Handledningen ska vara utifrån ett systemiskt och lösningsfokuserat förhållningssätt samt syfta till att ge medarbetarna verktyg som de kan använda i sin yrkesroll. De arbetsgrupper som i första hand är aktuella är personal inom socialt stöd, social utredning, arbetsmarknad och integration.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen