Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Fastighetsjour
Referensnummer: 19/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Av Strängnäs Kommun helägda bolagen Strängnäs Bostads AB (SBAB) och Strängnäs Fastighets AB (SFAB) genomför upphandling inom kategorin Fastighetsjour och välkomnar härmed entreprenörer att inkomma med anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45315100 Eltekniska installationer, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45420000 Snickerimonteringar, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen