424894-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Ramavtal avseende revisionsbesiktning av elanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende revisionsbesiktning av elanläggningar
BeskrivningRamavtalet omfattar konsultuppdrag för revisionsbesiktningar, statusbesiktningar samt kontroller av elanläggningar inom beställarens fastighetsbestånd, i syfte att uppfylla gällande lagstiftning och försäkringskrav avseende skötsel och kontroll av elanläggningar.
Intern identifierareFSK 2026/250
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal avseende revisionsbesiktning av elanläggningar