Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ESWL-utrustning
Referensnummer: RS/192615
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling ersättning av befintlig ESWL. Om mobil utrustning som dagens kan utrustningen köpas 2020. Om fast utrustning som kräver fastighetsanpassningar flyttas investeringen till 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33160000 Operationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen