424929-2021 - ÄndringSverige-Lund: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av webbaserat inköpsanalyssystem
Referensnummer: KS 2021/0615
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun har fattat beslut om att införskaffa ett inköpsanalysverktyg.
Aktuell inköpsdata för analys är EDI- och XML­ fakturor, leverantörsreskontra, avtalsinformation, kommunens ekonomisystem och avtalskatalog kompletterat med data ur statliga register.
Typ av avtal
Upphandlingskontrakt för köp av tjänst i form av inköpsanalyssystem.