See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling ansvarsskadereglering
Beskrivning: Försäkrings AB Göta Lejon (Beställaren) inbjuder till anbudsgivning angående ramavtal avseende skadereglering avseende ansvarsskador. Ansvarsskador inkluderar sak- och personskador samt personskador enligt järnvägstrafiklagen. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör per del som möjliggör avrop av konsultstöd i enlighet med upphandlingsdokumenten. Upphandlingen är uppdelad i två delar. Det är möjligt för anbudsgivaren att lämna anbud på en eller båda delarna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandling ansvarsskadereglering A-skador
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118439:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandling ansvarsskadereglering B och C-skador
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118439:Lot:2