424945-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av en funktionslösning för Phaco‐ och vitrektomiutrustning inklusive tillbehör och direkt förbrukningsmaterial samt tillhörande tjänster
Referensnummer: STE 2009-0420
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen