Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1282 Verksamhetssystem SK, Södertälje Kommun
Referensnummer: TI 2017-1282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Södertälje kommun har beslutat att annonsera en förfrågan avseende systemstöd omfattande hela Socialkontorets verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen