425082-2017 - ResultatSverige-Kungsbacka: Köksutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning.
Referensnummer: 17/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande storköksutrustning för Kungsbacka kommuns verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711123 Frysskåp, 39711130 Kylskåp, 39711360 Ugnar, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 39713100 Diskmaskiner, 39721000 Hushållsutrustning för matlagning eller uppvärmning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen