425086-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Lidingö: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Löpande beläggningsunderhåll.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidingö.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal för löpande beläggningsunderhåll.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 45233140 Vägarbeten, 45233220 Ytbehandling av vägar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner