425118-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmöbler – Ramavtal möbler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal möbler
BeskrivningSveriges geologiska undersökning (SGU) inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av Möbler, textilier och inredning med tillhörande tjänster. Upphandlingen omfattar i första hand nyproducerade möbler, enligt Bilaga Varukorg samt enligt vad som anges nedan och i bifogade handlingar. Denna upphandling omfattar möbler, textilier och inredning främst till kontors-, konferensrum men även utrymmen för personal och besökare. Här avses exempelvis entréer, reception, matsal, pentry, vilrum och omklädningsrum.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39130000 Kontorsmöbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99204:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39151000 Diverse möbler