Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korv
Referensnummer: 030-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa kommunens behov av korv under avtalsperioden. Upphandlingen kommer leda fram till att ett ramavtal tecknas med en leverantör. Från ramavtalet kommer sedan successiva avrop att ske under avtalsperioden i enlighet med förfrågningsunderlaget. Det kommer främst att vara större tillagningskök som nyttjar detta avtal. Minsta möjliga beställning på detta avtal är 10 kg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15110000 Kött, 15131100 Korvköttsprodukter, 15131110 Korvkött, 15131120 Korvprodukter, 15131130 Korv
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens syfte är att säkerställa kommunens behov av korv avtalsperioden. Upphandlingen kommer leda fram till att ett ramavtal tecknas med en leverantör. Från ramavtalet kommer sedan successiva avrop att ske under avtalsperioden i enlighet med förfrågningsunderlaget. Det kommer främst att vara större tillagningskök som nyttjar detta avtal. Minsta möjliga beställning på detta avtal är 10 kg.