425163-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nässjö: Kaffebönor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kaffe
Referensnummer: 031-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03131100 Kaffebönor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa kommunens behov av kaffe avtalsperioden. Upphandlingen ska leda fram till att ett ramavtal tecknas med en leverantör. Från ramavtalet kommer sedan att ske successiva avrop under avtalsperioden i enlighet med förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03131100 Kaffebönor, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861000 Kaffe
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen