425178-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: RS 2022-04884
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
mat- och livsmedelstransporter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen