425188-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Bulkleveranser av eldningsolja och drivmedel 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av bulkleveranser av eldningsolja och diesel.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor, 60100000 Vägtransporter
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner