425220-2016 - ResultatSverige-Örebro: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – kolonial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro län.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av kolonialvaror till Region Örebro län.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15332200 Sylt och marmelader, fruktgeléer, frukt- eller nötpuré och -massa, 15540000 Ostprodukter, 15610000 Sädesprodukter, 15612000 Mjöl av brödsäd och vegetabiliskt mjöl samt liknande produkter, 15612100 Vetemjöl, 15800000 Diverse livsmedel, 15850000 Pastaprodukter, 15870000 Smaktillsatser och kryddor, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.