425239-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eventbyrå 2019
Referensnummer: 1-440-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar uppdraget Eventbyrå för Västtrafik.
Västtrafik söker en samarbetspartner inom evenemang och möten som på innovativa sätt kan förmedla Västtrafiks varumärke till olika intressenter. Västtrafik söker en leverantör vars verksamhet kännetecknas av kvalitet, service och professionellt agerande. Ett nära samarbete med Västtrafik, samverkan med andra leverantörer och aktiv medverkan i verksamhetens utformning är viktiga beståndsdelar i åtagandet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79952000 Evenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen