425258-2016 - ResultatSverige-Halmstad: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ettåriga växter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Halmstad.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Teknik och Fritidsförvaltningens behov av utplanteringsväxter för vår och sommarplanteringar till blomsterprogrammet. Beställningar görs säsongsvis och behovet att variera utplanteringarnas växtsorter växlar årligen utifrån trender/teman.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.