425287-2018 - ResultatSverige-Söderhamn: Mattor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av entrémattor inkl. tvätt- och utbytesservice
Referensnummer: 7278
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39531000 Mattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar entrémattor, med eller utan individuellt/anpassat tryck, för hyra inklusive tvätt- och utbytesservice för kommuner och dess bolag i Gävleborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39531000 Mattor, 39532000 Dörrmattor, 39534000 Industrimattor, 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster, 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen