425295-2016 - ResultatSverige-Söderhamn: Diverse trycksaker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster – Digitaltryck.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävleborgs län.
Nuts-kod SE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av trycksaker/tryckeritjänster i digitaltrycksteknik för Gävle kommun, Hofors kommun, Ovanåkers kommun, Älvkarleby kommun, Borab, Gästrike vatten, Gavlefastigheter, Gästrike Räddningstjänst, Gävle hamn, Ockelbogårdar, Kommunförbundet Södra Hälsingland, samt Region Gävleborg och Folktandvården Gävleborg.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
22900000 Diverse trycksaker
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.