425326-2016 - Frivillig förhandsinsynSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Icke invasivt mappingsystem för hjärta.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Systemet ska kunna registrera hjärtats elektriska aktivering non-invasivt genom s.k. body surface mapping.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.