425367-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalbyråtjänster
Referensnummer: SU FV-2.2.2-0389-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet har behov av att upphandla Ramavtal för stöd avseende digitalbyråtjänster enligt nedan:
Strategisk rådgivning
Teknisk rådgivning
Analys och beslutsstöd
Projektledning och beställarstöd
Marknadsföring
Framtagning av koncept och användargränssnitt
Idé till och produktion av innehåll för digitala kanaler
Systemutveckling och drift
För mer detaljer om tjänsterna, se avsnitt 5 Kravspecifikation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79342000 Marknadsföring, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79420000 Managementtjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen