Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Upphandlande myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård och städrelaterade tjänster kontor
Referensnummer: 2018-00326
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård av SISAB:s huvudkontor på Palmfeltvägen 11 i Johanneshov, Stockholm. Total städyta uppgår till ca 4 400 kvm. Preliminär start är 15.11.2018. För att tillgodose B:s krav på lokalvård avser B att teckna avtal med en leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen