425446-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Betong
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betongvaror
Referensnummer: D.nr:2020/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44114000 Betong
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande kommuner Vänersborg och Trollhättan önskar en leverantör av betongvaror som kan leverera med kort varsel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44164300 Rörmaterial, 45223500 Konstruktioner av armerad betong
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen