425515-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivare med fokus på tillväxt för Almi Företagspartner.
Referensnummer: UH-2017-44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Almi Företagspartner Väst avser upphandla konsulttjänst som rådgivare med fokus på tillväxt riktad mot målgruppen ”Företag i tillväxtfas”. De upphandlade konsulterna kommer att representera Almi Väst i kundarbetet och arbeta under Almis varumärke. Utöver direkt kundarbete kan avtalet innefatta kontinuerliga träffar med ansvarig och team samt marknadsföringsinsatser.
Almi Väst söker därför rådgivare som brinner för att stödja personer och företag med att utveckla sina verksamheter. Rådgivaren är operativ, driven, resultatinriktad och har ett genuint intresse av att arbeta med människor. Rådgivaren är en god lyssnare, prestigelös och stimuleras av att se andra lyckas.
Sista anbudsdag är den 6 december.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79342200 Säljfrämjande åtgärder, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79998000 Coachning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 66171000 Finansiell rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen