Officiellt namn: Västerås stad Postadress: Stadshuset Ort: Västerås Postnummer: SE-721 87 Land: Sverige Att: Kjell Karlsson E-post:kjell.karlsson@vasteras.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Utvärdering samt utredningstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västerås.
Nuts-kodSE125 Västmanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av ramavtal för utvärdering och utredningstjänster inom olika förvaltningar i staden där projekt, verksamhet drivs bl.a. för arbetsrehabilitering och samhällsvinster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
Det ekonomiskt sett mest fördelaktiga anbudet med hänsyn till
1. Pris
2. Kvalitet (Erfarenhet, utbildning,kapacitet)