425531-2016 - ResultatSverige-Malmö: Tjänster för skydd av vilda djur och växter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utförande av karantän av ålyngel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 8: Forsknings- och utvecklingstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Skåne län.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Anbudsinbjudan avseende köp av utförande av karantän av ålyngel. Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter, 77700000 Tjänster i samband med fiske, 90700000 Miljötjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.