Officiellt namn: Oxelösunds kommun Ort: Oxelösund Postnummer: SE-613 81 Land: Sverige Att: Richard Andersson E-post:Richard.andersson@oxelosund.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal Måleritjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Oxelösund.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Måleriarbeten vid underhåll och reparationer samt vid förekommande ombyggnationer av större eller mindre omfattningar i fastigheter och anläggningar samt leverans av material i anslutning till detta.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45442100 Målning, 44812400 Material för målning och tapetsering, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.