425550-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Söderköping: Försäkrings- och pensionstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration och försäkring för tjänstepensioner.
Referensnummer: UH-2017-27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på fullständig pensionsförvaltning av AKAP-KL/KAP-KL inklusive övergångsbestämmelser och tillhörande protokollsanteckningar samt PFA, PA-KL och äldre pensionsbestämmelser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen