425573-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialisthabiliteringsinsatser för flerfunktionshindrade barn och unga Östergårdens barn- och ungdomshem
Referensnummer: HSNG 2018-00180
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialisthabiliteringsinsatser flerfunktionshindrade barn och unga på Bräcke Östergårdens barn- och ungdomshem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen