425628-2016 - Frivillig förhandsinsynSverige-Avesta: Programvara och informationssystem
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Detta meddelande omfattas av: Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Procapita support och underhåll.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Support och underhåll av systemet Procapita.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.