425641-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kvalificerade konsulttjänster inom strategisk affärsutveckling ur ett ägarperspektiv.
Referensnummer: 2017/2.4.1/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms Stadshus AB och St. Erik Markutveckling (Beställaren) upphandlar kvalificerade konsulttjänster inom affärsutveckling.
Beställaren avser att, under förutsättning att tillräckligt många kvalificerade anbud inkommer, teckna ramavtal med 3 leverantörer som kan tillhandahålla kvalificerade konsulter inom strategisk affärsutveckling ur ett ägarperspektiv under ramavtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen