2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Webbar
Beskrivning: ESEM planerar att genomföra en upphandling av en ny CMS-plattform samt webbyråtjänster för utveckling och förvaltning av webbplatser. Upphandlingen innebär också ett införandeprojekt med lansering av, minst 2 och möjligen 4, nya webbplatser.
Intern identifierare: UH 25-23 RFI
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48224000 Programvara för webbredigering, 48800000 Informationssystem och servrar, 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering, 72413000 Webbsideutformningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000