2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mjukvara, körsimulatorer
Beskrivning: Simulatortjänst avseende skrivbordsplacerade körsimulatorer för diverse förarutbildningar. Förarutbildningarna ska följa svensk lagstiftning och övriga relevanta regelverk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48930000 Programvara för utbildning och underhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Programvara simulatorer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85602:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning, 48218000 Programvara för licenshantering