425697-2018 - ResultatSverige-Luleå: Motorfordon för transport av tio personer eller fler
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bussar LLT
Referensnummer: KLF 2018/ 516
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av bussar med option på fler under 2019 och 2020
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen