Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gåvokort
Referensnummer: KSN-2019-2010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22321000 Julkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Gåvokort/Superpresentkort (som inte går att lösa in mot pengar) som ska ersätta julklappar till medarbetare i Uppsala kommun. Gåvokorten ska finnas i tre valörer: 100 SEK, 250 SEK och 450 SEK.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22321000 Julkort, 30199740 Kort med tryckt hälsning, 30237131 Elektroniska kort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen