Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Custom Made Ultra High Vacuum (UHV) Chambers
Referensnummer: V2019/1423
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
With this procurement Lund University and Max IV Laboratory intend to set up a multi-supplier framework agreement for the manufacture and supply of custom made Ultra High Vacuum (UHV) chambers’ to Max IV laboratory.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen