425885-2017 - ResultatSverige-Borås: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel.
Referensnummer: 17/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Markskötsel på 4 av totalt 5 områden av Borås stads fastigheter som förvaltas av Lokalförsörjningsförvaltningen. Skötseln avser grönytor, hårdgjorda samt snöröjning inklusive halkbekämpning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen