42601-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Kaffebönor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalservice av befintliga kaffeautomater samt vattenautomater till Svea hovrätt
Referensnummer: 1836-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03131100 Kaffebönor
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalservice för kaffemaskiner och vattenautomater
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03131100 Kaffebönor, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861000 Kaffe, 15863000 Te, 15842210 Chokladdryck, 42968000 Automater, 42968100 Dryckesautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen