Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal byggentreprenad
Referensnummer: TF2021-460
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet är ett ramavtal avseende byggarbeten. Omfattningen av arbeten varierar från mindre arbeten till byggarbeten i samband med renovering, om- och tillbyggnad och nybyggnation. Fastigheter som kan bli aktuella förvaltas av Enköpings kommun. Ramavtal avses att tecknas med tre (3) entreprenörer
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen