426052-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dekorbyggnation.
Referensnummer: 17-0102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Avgränsning:
Obs.! Denna upphandling omfattar inte sedvanligt snickeriarbete.
Nivå – A.
Denna nivå omfattar skapande/byggnation med eller utan ritning.
Nivå – B.
Denna nivå omfattar skapande/byggnation i kombination med andra yrkeskategorier, där resultatet tydligt påverkar gästupplevelsen.
Nivå – C (Props).
Denna nivå omfattar skapande/byggnation av både fast och rörligt objekt och-/eller inredning m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45422000 Timmer- och snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen